Mnohí z nás sa sťažujú na bolesti chrbta a neurologické ťažkosti spôsobené nezdravým sedením. Lieky či masáže odporúčané lekármi však riešia len následky, nie príčinu. Na slovenskom a čoraz častejšie aj v zahraničí, sa predáva revolučná stolička Spinergo, ktorá mení situáciu. Spomínaná stolička je dokonca slovenským patentom a je vyrábaná kompletne v slovenskom závode firmy v Prešove. V termíne od 16.-20. októbra sa s kompletným modelovým radom stoličiek Spinergo môžete zoznámiť na veľtrhu nábytku MODDOM v bratislavskej INCHEBE.

Nezdravé sedenie je civilizačným problémom, ktorý človeka môže postupne pripraviť o zdravie aj radosť zo života. Spočiatku vás začne bolieť ruka, rameno, čoraz častejšie máte stuhnutú šiju  a pri vstávaní vás pichne v drieku. O pár rokov je bolesť taká neznesiteľná, že si z práce pravidelne odbiehate posedieť aj do čakárne neurológa a chodíte na špeciálne rehabilitácie. Tento scenár sa vás však nemusí týkať.

Svetová premiéra

Stoličky, ktoré eliminujú účinky nezdravého sedenia, nájdene v ponuke firmy Spinergo. Vďaka patentovanému a klinicky testovanému Move&Stop systému je sedenie na stoličkách Spinergo za každých okolností komfortné, pretože špeciálne sedadlá umožňujú pohyb do všetkých strán. Sedenie je dynamické, čím nepretržite posilňuje chrbtové svaly a tvaruje zdravé držanie tela. Jednoducho povedané, stolička sa dokáže prispôsobiť požiadavkám chrbtice.

Na 24. ročníku výstavy nábytku MODDOM predstaví spoločnosť Spinergo a.s. prvý krát verejnosti úplne nový model SPINERGO OPTIMAL Move&Stop. Ide o novinku, ktorá v doterajšom portfóliu nahrádza model Spinergo Classic. Model OPTIMAL je oproti svojmu predchodcovi výrazne designovo prepracovaný, disponuje už v základe opierkou hlavy a podsedákom z technickej sieťoviny, ktorá je moderná a v lete poskytuje majiteľovi príjemný pocit odvetrávania. Čo je zaujímavé, do predaja príde už od začiatku v trendovej čiernej, ale aj v ďalších štyroch farbách. Novinka je určená podstatne širšiemu spektru zákazníkov a preto v spoločnosti Spinergo siahli aj po úplne novom názve, ktorý už vo svojej podstate odráža univerzálnosť a široké uplatnenie. Model si na dôvažok udrží aj prijateľnú cenu. Vizuálne a funkčné oboznámenie sa s novinkou bude možné počas celého veľtrhu MODDOM, v stánku spoločnosti Spinergo v Hale B1 stánok 103.

Samozrejme sortiment stoličiek Spinergo už aktuálne zahŕňa široké portfólio zdravých stoličiek pre vrcholový manažment, pre kancelárske využitie, do bytu, ale aj do detskej izby. Všetky stoličky sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele a odolného plastu, pretože ide o dlhoročnú investíciu do vlastného zdravia.

Pomôže aj ľuďom s poškodenou chrbticou

Terapeutický princíp sedenia na stoličkách Spinergo, s ktorými sa môžete zoznámiť na www.spinergo.com, spočíva v tom, že svaly obopínajúce chrbticu sú pri sedení na stoličkách Spinergo stále aktívne, čo však môže byť pre niekoho aj únavné. Pre riešenie tohto problému vyvinula spoločnosť Spinergo unikátny patent Move&Stop. V prípade potreby môžete pohyb sedadla kedykoľvek zastaviť, čo odporúčajú aj odborníci. Podľa ich mienky, najzdravším spôsobom sedenia je pohyb sedadla počas dňa niekoľkokrát zastaviť približne na 20 minút prostredníctvom funkcie „stop“. Najmä v prvých dňoch sedenia na ergonomickej stoličke si telo potrebuje zvyknúť na nový spôsob sedenia. Námahu spojenú s dynamickým sedením však neskôr ocenia aj pacienti s poškodenou chrbticou alebo po operácii.

Zaujímavosťou je, že pri sedení neposilňujete len chrbtové, ale aj brušné svaly. Kým pri stoličkách s pevným sedadlom zaťažuje chrbticu celá hmotnosť tela, pri stoličkách Spinergo je hmotnosť rovnomerne rozložená. Ak budete sedieť tak, ako by ste nemali, stolička vás na to okamžite upozorní a sedenie vyrovná. Pozitívne zdravotné účinky ergonomických stoličiek preukázali aj klinické štúdie. Lekári hovoria o revolúcii v sedení a ich bývalí pacienti sa už na niekoľkohodinové sedenie nepozerajú ako neznesiteľnú súčasť života.

0
Košík