Väčšina z nás sa sťažuje na bolesti chrbta a neurologické ťažkosti spôsobené nezdravým sedením. Lieky či masáže odporúčané lekármi však riešia len následky, nie príčinu. Na slovenskom trhu sa objavila revolučná stolička, ktorá mení. Dokonca je slovenským patentom. V termíne od 17.-21. októbra sa s kompletným modelovým radom stoličiek Spinergo môžete zoznámiť na veľtrhu nábytku MODDOM v bratislavskej INCHEBE.

Nezdravé sedenie je civilizačným problémom, ktorý človeka môže postupne pripraviť o zdravie aj radosť zo života. Spočiatku vás začne bolieť ruka, rameno, čoraz častejšie máte stuhnutú šiju  a pri vstávaní vás pichne v drieku. O pár rokov je bolesť taká neznesiteľná, že si z práce pravidelne odbiehate posedieť aj do čakárne neurológa a chodíte na špeciálne rehabilitácie. Tento scenár sa vás však nemusí týkať.

Stoličky, ktoré eliminujú účinky nezdravého sedenia, nájdene v ponuke firmy Spinergo. Vďaka patentovanému a klinicky testovanému Move&Stop systému je sedenie na stoličkách Spinergo za každých okolností komfortné, pretože špeciálne sedadlá umožňujú pohyb do všetkých strán. Sedenie je dynamické, čím nepretržite posilňuje chrbtové svaly a tvaruje zdravé držanie tela. Jednoducho povedané, stolička sa dokáže prispôsobiť požiadavkám chrbtice.

Pomôže aj ľuďom s poškodenou chrbticou

Pri sedení na stoličkách Spinergo sú svaly obopínajúce chrbticu stále aktívne, čo môže byť pre niekoho aj únavné. V taktom prípade môžete pohyb sedadla kedykoľvek zastaviť, čo odporúčajú aj odborníci. Pohyb sedadla by ste mali počas dňa niekoľkokrát zastaviť približne na 20 minút prostredníctvom funkcie „stop“. Najmä v prvých dňoch sedenia na ergonomickej stoličke si telo potrebuje zvyknúť na nový spôsob sedenia. Námahu spojenú s dynamickým sedením však neskôr ocenia aj pacienti s poškodenou chrbticou alebo po operácii.

Zaujímavosťou je, že pri sedení neposilňujete len chrbtové, ale aj brušné svaly. Kým pri stoličkách s pevným sedadlom zaťažuje chrbticu celá hmotnosť tela, pri stoličkách Spinergo je hmotnosť rovnomerne rozložená. Ak budete sedieť tak, ako by ste nemali, stolička vás na to okamžite upozorní a sedenie vyrovná. Pozitívne zdravotné účinky ergonomických stoličiek preukázali aj klinické štúdie. Lekári hovoria o revolúcii v sedení a ich bývalí pacienti sa už na niekoľkohodinové sedenie nepozerajú ako neznesiteľnú súčasť života.

Pre tých, ktorí okrem zdravia dbajú aj na estetickú stránku a pragmatické využitie vecí, vytvorili špecialisti niekoľko modelov stoličiek v rôznych farebných prevedeniach. Sortiment zahŕňa zdravé stoličky do kancelárie, bytu, ale aj detskej izby. Všetky stoličky sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele a odolného plastu, pretože ide o dlhoročnú investíciu do vlastného zdravia.

0
Košík