Slovenská firma Spinergo a.s., ktorá vyrába vo svojom prešovskom závode stoličky, eliminujúce účinky nezdravého sedenia, si tento mesiac priniesla z medzinárodného kontraktačného veľtrhu nábytku v Poznani Zlatú medailu. Tohoto ročníka sa zúčastnili vystavovatelia z vyše 60 krajín sveta, pričom na ich expozície bolo zvedavých vyše 25 000 návštevníkov.

Vrcholový model produktového portfólia, kancelárska stolička SPINERGO MANAGER s patentovaným systémom Move&Stop druhej generácie, bol ocenený odbornou porotou tohto prestížneho európskeho veľtrhu nábytku, Zlatou medailou v kategórii Novinka. Ide o prvé takéto ocenenie európskeho významu, v histórii slovenského výrobcu Spinergo.

Odborná porota ocenila predovšetkým inovátorský pohľad na problematiku zdravého sedenia.  Vďaka patentovanému a klinicky testovanému Move&Stop systému je sedenie na stoličkách SPINERGO za každých okolností komfortné, pretože špeciálne sedadlá umožňujú pohyb do všetkých strán. Sedenie je dynamické, čím nepretržite posilňuje chrbtové svaly a tvaruje zdravé držanie tela. Jednoducho povedané, stolička sa dokáže prispôsobiť požiadavkám chrbtice.

Pri sedení na stoličkách Spinergo sú svaly obopínajúce chrbticu stále aktívne, čo môže byť pre niekoho aj únavné. V taktom prípade môžete pohyb sedadla kedykoľvek zastaviť, čo odporúčajú aj odborníci. Pohyb sedadla by ste mali počas dňa niekoľkokrát zastaviť približne na 20 minút prostredníctvom funkcie „stop“. Najmä v prvých dňoch sedenia na ergonomickej stoličke si telo potrebuje zvyknúť na nový spôsob sedenia. Námahu spojenú s dynamickým sedením však neskôr ocenia aj pacienti s poškodenou chrbticou alebo po operácii.

Zaujímavosťou je, že pri sedení neposilňujete len chrbtové, ale aj brušné svaly. Kým pri stoličkách s pevným sedadlom zaťažuje chrbticu celá hmotnosť tela, pri stoličkách Spinergo je hmotnosť rovnomerne rozložená. Ak budete sedieť tak, ako by ste nemali, stolička vás na to okamžite upozorní a sedenie vyrovná.

Pozitívne zdravotné účinky ergonomických stoličiek preukázali aj klinické štúdie. “Tento princíp sedenia sa stále viac dostáva do povedomia a všeobecnej obľuby zákazníkov, čo potvrdzuje aj medziročný rast predaja, ktorý naša firma dosiahla v minulom roku,“ hovorí obchodný riaditeľ firmy Spinergo a.s. pán Peter Kaleta. 

0
Košík